Putuplasta izstrādājumi


Laipni lūgti! Mēs strādājam ar interesantu materiālu – putuplastu, un piedāvājam Jums lietderīgi izmantot tā unikālās īpašības!

Putuplasta lietošanas sfēru ir daudz (un ar Jūsu līdzdalību varētu būt vēl vairāk), bet iesākumā, lai labāk izprastu cenu veidošanās shēmu, derētu apskatīt putuplasta izstrādājumu ražošanas veidus. Pastāv tikai divi veidi jeb metodes: formēšana un griešana, un katram veidam ir sava pielietojuma sfēra.

Formēšanai, protams, ir nepieciešama atbilstoša forma. Tajā tiek iebērtas izejvielas – mazi polistirola graudiņi. Tad iekšā tiek ieplūdināti ūdens tvaiki, kuru iedarbībā polistirola graudiņu apjoms palielinās vairākas reizes. Bet tā kā forma ir noslēgta un tās apjoms ir ierobežots, tad granulas sakūst savā starpā, kā rezultātā arī rodas vajadzīgās formas monolītais materiāls.

Griešana. Te viss ir vienkāršāk. Putuplastu var griezt kā mehāniski (t.i. ar kaut ko asu), tā arī termiski (piemēram ar stigu vai vajadzīgās formas elektrodu). Mēs izmantojam abus veidus, kas ļauj izgatavot daudzveidīgus izstrādājumus.

Kā izvēlēties piemērotāko metodi? Piemēram, Jums ir nepieciešams izveidot iepakojumu savai produkcijai. Formēšanas variantā darbības shēma būs aptuveni sekojoša: Jūs vēršaties rūpnīcā, kas ražo putuplastu (Latvijā tādas ir), pasūtat attiecīgo formu (tas jau ir sarežģītāk, jo forma ir dārga un specifiska konstrukcija). Tā vispirms tiek projektēta un izgatavota 2-3 mēnešu laikā kaut kur Vācijā vai Itālijā un tad tiek nogādāta uz rūpnīcu, tālāk sākas ražošana.

Šeit ir kāda nianse: Jums nāksies maksāt uz priekšu par formas izstrādi un izgatavošanu un produkcijas izlaišanas laikā arī par pašiem izstrādājumiem. Turklāt, ja konstrukcijā būs nepieciešams ieviest kaut mazākās izmaiņas, ciklu ar formas izgatavošanu nāksies atkārtot vēlreiz. Tādējādi, ja Jums ir nepieciešamas samērā lielas partijas (50-100 tūkstoši un vēlams regulāri), šī metode Jums ir piemērota.

Bet ja tā nav? Tad mēs varēsim Jums palīdzēt, jo mēs izmantojam griešanas metodi. Process noris tādā veidā: dažu dienu (vai vienas dienas) laikā mēs projektējam un saskaņojam ar Jums nepieciešamo izstrādājumu (ir vajadzīga skice, uzmetums vai produkcijas paraugs). Tas arī viss. Un sākam pasūtījuma izpildi.

Pirmā priekšrocība ir acīmredzama. Taču ir arī citas, piemēram, partijas lielums. Partijā var būt arī 1 vienība (telpiskie burti reklāmai vai figūru liešanas veidnes). Bet kā jebkurā ražošanā, partijas apjoms ietekmē cenu, tas nozīmē jo lielāks apjoms, jo labāk (jo lētāk). Turklāt, ja rodas nepieciešamība kaut ko izmainīt konstrukcijā – tā nav problēma. Izlabojam un strādājam tālāk.

Īsumā mūsu metodes priekšrocības ir elastīgums, individuālā pieeja un nekādi priekšlaicīgi maksājumi.


SIA "Wonder", 2019.